HUDBA

3.června 2022

Stracené Ráj – Prase

Kapela z Mezêc kósek od Olomóca. Od vznikô v rokô 1993 hraje jenom pisničkê z vlastni tvorbê. Ze začátkô bêlê ê nejaky česky, ale včêl ôž jenom hanáckê otextovany. Žánrové záběr je velêké, od najakyho folkrokô přes bigbit, neco blúz až negde k metálô. Tadê se temo řiká hanácké bigbit…

.

The HU – Yuve Yuve Yu

The HU je kapela z Mongolska, která kombinuje západní rock s tradiční mongolskou hudbou a hrdelním zpěvem. Jejich první dvě videa („Yuve Yuve Yu“ a „Wolf Totem“) se okamžitě stala virální a kapela získala přes 18 milionů zhlédnutí. Výbušná reakce na The HU vyústila v řadu zpráv o kapele v mezinárodních médiích, jako jsou NPR, ET India Times, Playboy Mexico, Jack Canal+Fr, Hong Kong 01, DW News Germany a další.

Název kapely The HU je mongolský kořen slova pro lidskou bytost. Svůj styl nazývají „Hunnu Rock“… inspirovaný Hunnu, starověkou mongolskou říší, známou v západní kultuře jako Hunové. Některé texty kapely zahrnují staré mongolské válečné pokřiky a poezii. Kapela byla založena v roce 2016 v Ulánbátaru v Mongolsku jejich producentem Dashkou spolu se členy Gala, Jaya, Temka a Enkush.