Frýdecko-místecká epidemie zasáhla i kraj vedený Ivo Vondrákem

O jakou epidemii že to jde? Vyhýbání se odpovědím, arogance z pozice moci a obklopování se lháři z řad politiků.

Hejtman kraje Ivo Vondrák nerad odpovídá na hloupé otázky. Co je hloupé si však určuje sám. Nepříjemným otázkám se vyhýbá, mlčí a neodpovídá.

Mnoho lidí, nejen z Frýdku-Místku, ale i širokého okolí a Ostravy, je znechuceno tím, že ČSSD po totálním volebním fiasku dostala šanci a byla přibrána do koalice ve vedení kraje, i když ji vítězové voleb vůbec nepotřebovali. Cítí se podvedeni a přemýšlí nad otázkou, zda má vůbec smysl chodit k volbám, když si to páni politici vždy udělají po svém. Hejtman kraje Ivo Vondrák přiznal, že ČSSD přibral do koalice jen kvůli Petru Kajnarovi. Zároveň arogantně odpověděl, že na hloupé otázky nerad odpovídá. Logickým otázkám se však vyhýbá a ukončuje debatu. Zde je přepis debaty na messengeru.

Smetana: Dobrý den pane Vondráku, můžete mi prosím Vás nějakým způsobem vysvětlit, jak jste mohli na kraji dát šanci ulhanému primátorovi Michalu Pobuckému, kterého čeká další soud kvůli lhaní?

Vondrák: Je to jednoduché. Byl nominován a voliči zvolen. Takto funguje demokracie.

Smetana: Já mluvím o něčem jiném. Vy jste ho či ČSSD nepotřebovali. Nebo se pletu?

Vondrák: Ho ne, ale Petra Kajnara ano.

Smetana: Nemyslím si. Je zvláštní, že i Petr Kajnar byl před volbami také informován o lžích primátora FM, ale v tichosti to přikryl. Takové lidi potřebujete?

Vondrák: Máte svůj názor, který se liší od mého. Mějte se.

Smetana: Nerad odpovídáte na nepříjemné otázky. Není to poprvé.

Vondrák: Nerad odpovídám na hloupé otázky. .-) A především zbytečné otázky.

Smetana: Pošlu Vám důkaz odpoledne. A podle všeho to vypadá, že hloupí jsou především politici. Nebo to snad vše dělají záměrně? Takže nerad odpovídáte na hloupé otázky? Podle Vás je otázka číslo 2, na kterou jste neodpověděl hloupá? Podle Vás je hloupý starosta Krásného pole, Který dokázal postavit sportovní halu ze stejných dotací jako spolek Basketpoint, aby zůstala v majetku obce? Víte, ve Frýdku-Místku už toho mají lidé dost v souvislosti se spatnou péčí hospodáře veřejného majetku a financí. Můžete mi prosím odpovědět na otázku číslo 2? Dnes už je jasné, že pohádka o mecenáši Navrátilovi byla předem připravený projekt pár lidí, kteří potřebovali, aby věci dopadly a lidé byli uvedeni záměrně v omyl. Na toto téma připravuji reportáž, takže Vám dávám ještě jednou možnost zodpovědět otázku, zda by město Frýdek-Místek dostalo dotaci od kraje na stavbu sportovní haly, tak jako obec Krásné Pole, pokud by se rozhodlo halu postavit samo, aby zůstala v majetku města. Myslím, že na tak jednoduchý dotaz lze odpovědět jedním slovem. ANO nebo NE. (Hejtman kraje už nereaguje …)

Takže si to shrňme:Dne 8.ledna 2020 byl Ivo Vondrákovi zaslán dopis s dotazy. Zodpověděl však pouze jeden. Na dotaz číslo 2 (viz. fotogalerie) neodpovídá ani skoro po roce. Město Frýdek-Místek mohlo totiž halu postavit samo bez toho, aby muselo prodávat pozemek či dávat dotaci. Sám primátor Pobucký nám písemně již cca. před rokem přiznal, že i kdyby pan Navrátil sehnal 100% dotací, nemělo by s tím město žádný problém a ještě mu k tomu klidně přidají dotace na energie, vodu atd., pokud řádně požádá písemnou formou o dotace z městského rozpočtu. Kde je Machalovo osudné „našli jsme investora, který do projektu přidá minimálně to co my (to jest 17.000.000 Kč). Nějak se to po posledním projevu náměstka primátora Machaly na Polaru ze dne 16.listopadu 2020 vytratilo. Není to tak dávno, kdy vykřikoval, že Navrátil je Mecenáš, který do projektu dá ze svého 17.000.000 Kč. Pak tvrdil, že to bude cca 25.000.000 Kč a dokonce poslední informace byla až 50.000.000 Kč. Z medií na nás vykukovaly články tipu „Klidně ty peníze rozfrcej, slyšel od syna Miraie. Miliony půjdou na halu“

Video s komunikací zde: https://www.facebook.com/101121541604286/videos/1342070159518798

Více se brzy dozvíte v reportáži na toto téma. Čekáme jen na konečné informace v souvislosti s halou Basketpoint. Nejsme proti hraní basketbalu, jak se někteří snaží podsouvat. Nám vadí, že radní přihrávají pozemky a finance svým známým, místo toho, aby dobře spravovali majetek města.